Strona Główna · Idea i formy akcji · Lista darczyńców · Media o naszej akcji · Konta bankowe akcji · O nas, kontakt z nami · Artykuły · Download · Forum · Linki Maj 27 2017 06:16:50
Nawigacja
Strona Główna
Idea i formy akcji
Lista darczyńców
Media o naszej akcji
Konta bankowe akcji
O nas, kontakt z nami
Artykuły
FAQ
Download
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
Losowa fotografia
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 6
Nieaktywowany Użytkownik: 342
Najnowszy Użytkownik: lukasz
Witamy

Biblia dla Chin

Ofiarujmy Chinom 1.400.000 Biblii!

Nowa fala prześladowań chrześcijan
Rząd Chin wydał tajną dyrektywę, by zamknąć największe kościoły domowe w Pekinie i jego okolicach. Władze rozkazały także kierownictwu jednego z rynków w stolicy Państwa Środka anulowanie umowy o wynajmie z jednym z kościołów.

Kościół, o którym mowa, liczy tysiąc osób wierzących i wynajmuje dwupiętrowy budynek w celu przeprowadzania nabożeństw i zajęć w szkółce niedzielnej. Wcześniej chińskie władze zamknęły jego stronę internetową.

Podobnych nacisków doświadczają także inne domowe kościoły w Pekinie – pisze brytyjska gazeta „Christian Today”, powołując się na organizację „China Aid Association” broniącą praw człowieka.

Ostatnio przedstawiciele władz zakazali organizowania nabożeństw baptystom na przedmieściach Pekinu i zamknęli szkoły przy kościele domowym.

Zdaniem obrońców praw człowieka, wzrost prześladowań jest związany ze zbliżającą się 60. rocznicą powstania Komunistycznej Partii Chin.

Za Chrześcijanin24.pl - użyte za pozwoleniem
Pomóż uwolnić Gao Zhishenga
Gao Zhisheng, chrześcijański adwokat broniący praw człowieka, zaginął bez wieści ponad 90 dni temu. Wzrastają obawy o jego życie. Ostatnio widziano go 4 lutego, wywożonego z domu w eskorcie kilkunastu policjantów. Według doniesień z Chin jest on poddawany brutalnym torturom.Sytuacja jest krytyczna i z każdym dniem jego życie jest coraz bardziej zagrożone.

Gao stawał w obronie chrześcijan z kościołów domowych oraz innych osób prześladowanych w Chinach. Z tego też powodu chiński rząd chce go uciszyć. Prezydent ChinaAid, Bob Fu, określa tortury, jakim jest poddawany Gao jako "najstraszniejsze prześladowania we współczesnej historii Chin". Żona Gao i jego dwoje dzieci, którzy także byli dręczeni i nękani przez policję, uciekli w marcu do USA. Jego rodzina obawia się, że rozwścieczone ich ucieczką władze mszczą się na Gao.

ChinaAid i The Voice of The Martyrs, wraz z żoną i dziećmi Gao, wzywają wszystkich chrześcijan i tych, którzy cenią ludzką godność i sprawiedliwość, do udzielenia poparcia dla Gao poprzez podpisane petycji o jego uwolnienie.

Petycja w języku angielskim jest zamieszczona na witrynie:

www.freegao.com

Źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan
Aresztowanie chrześcijańskich przywódców w prowincji Henan
Chrześcijanie w ChinachWedług raportu ChinaAid z 4 maja, 30 kwietnia funkcjonariusze chińskiej służby bezpieczeństwa dokonali w mieście Xinye w prowincji Henan nalotu na miejsce, gdzie odbywało się nabożeństwo połączone z Wieczerzą Pańską. Osiemnastu chrześcijan zabrano do miejscowego biura Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie każdy z nich został zmuszony do zapłacenia grzywny w wysokości 1000 juanów (około 480 PLN). Szesnastu wierzących, w tym 10 pastorów z prowincji Hubei, nadal pozostaje w areszcie.

Módl się o uwolnienie zatrzymanych wierzących. Módl się, aby Bóg otworzył drzwi dla chrześcijan w Chinach do dzielenia się ewangelią w tym czasie cierpienia (Kol 4,2-3).

Źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan
Pastor uwolniony, ale...
Chrześcijanie w ChinachRaport ChinaAid z 27 kwietnia podaje, że pastor Lou Yuanqi, aresztowany w maju zeszłego roku pod zarzutem „podżegania do separatyzmu”, został zwolniony 24 kwietnia. Wypuszczono go z więzienia na mocy przepisu o „zwolnieniu za kaucją oczekującego na rozprawę”, który pozwala na aresztowanie i ewentualne skazanie go w przyszłości. Z tego też powodu ani on, ani jego rodzina nie mogą wytoczyć procesu sądowego państwu z powodu nielegalnego uwięzienia. Władze nie były w stanie znaleźć wystarczającego powodu do postawienia pastora Yuanqiego w stan oskarżenia i dalszego przetrzymywania go w więzieniu. Wrócił on do domu w złej kondycji zdrowotnej z powodu problemów z układem krwionośnym oraz złego traktowania w więzieniu.

Źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan
Olsztyn dla Chin
Akcja - Biblia dla ChinDnia 26.04.2009r. w parafii Św. Arnolda w Olsztynie została przeprowadzona akcja wspierająca chrześcijan w Chinach. Przy pomocy parafian udało nam się zebrać 388 zł czyli 64 Biblie. Nad przebiegiem akcji czuwał o. Heribertus Florianus Wea.

Zdjęcia z akcji
KLIKNIJ
Dobrzyń dla Chin
Akcja - Biblia dla ChinMłodzież par. Dobrzyń (Golub-Dobrzyń) wraz z rekolekcjonistą ks. Krzysztofem Jończykiem ofiarowali 100 zl na rzecz naszej akcji.
Rypin dla Chin
Akcja - Biblia dla Chin2 kwietnia, na zakończenie rekolekcji wielkopostnych w par. św. Stanisława Kostki dzieci i młodzież zebrały 1.430 zł na Biblie dla Chin.
A proboszcz dorzucił od siebie 500.
Smaku dodaje fakt, że ów probosz był tym właśnie katecheta, który przed laty ofiarował mi egzemplarz Pisma Świętego, tym samym pośrednicząc w darze braci ze Skandynawi.
Taizé wydrukuje milion egzemplarzy Biblii w Chinach
Chrześcijanie w ChinachPodczas Spotkania europejskiego, które zgromadziło w Brukseli 40 000 młodych, brat Alois ogłosił, że w odpowiedzi na potrzeby chińskich chrześcijan, Wspólnota z Taizé wydrukuje w Chinach milion egzemplarzy Biblii: 200 tys. egzemplarzy Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu oraz 800 tys. egzemplarzy Nowego Testamentu wraz z Księgą Psalmów.

Wydanie to, we franciszkańskim przekładzie „studium biblicum”, będzie drukowane w Nanjing. Stamtąd w roku 2009 egzemplarze Pisma Świętego będą systematycznie rozprowadzane po całym kraju...

Dzień Modlitw za Kościół w Chinach
Chrześcijanie w ChinachPo raz pierwszy obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach - 24 maja, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, będące również świętem patronalnym głównego sanktuarium maryjnego w Chinach - Szeszan koło Szanghaju.
Dzień ten ustanowił Benedykt XVI w Liście do katolików w Chińskiej Republice Ludowej, noszący datę uroczystości Zesłania Ducha Świętego 27 maja 2007 r.
Chiny liczą 1 mld 300 mln mieszkańców. Jest tam 145 kościelnych jednostek administracyjnych. W 1948 r. katolików było 3 mln. Obecnie ich liczbę szacuje się na 8 do 12 mln. W ChRL jest ponad stu biskupów, z których jednak 60 proc. ukończyło 80 lat. Jedynie w ostatnich 7 latach zmarło 49 hierarchów. Liczbę księży ocenia się na 3200. Wspólnot zakonnych jest tam 156, a sióstr 6 tys. W 30 seminariach duchownych kształci się 2300 alumnów.

Radio Watykan podaje...
Chrześcijanie w ChinachKościół rośnie

◊ W Chinach podczas tegorocznych świąt wielkanocnych przyjęto do Kościoła niemal 14 tys. dorosłych. Przy tej okazji misyjna agencja Fides przypomina, że w wielu tamtejszych diecezjach osobom dorosłym udziela się chrztu nie tylko podczas liturgii Wigilii Paschalnej, lecz także w inne dni roku, zależnie od potrzeb lokalnej społeczności katolickiej. W bieżącym roku, w porównaniu z rokiem 2007, było o 2/3 więcej nowoochrzczonych. Należy pamiętać, że w tym wielkim kraju mieszka ponad 1 300 mln osób.

Natomiast w diecezji Hongkong podczas ostatnich świąt przyjęto do Kościoła 2700 osób. Obecnie w tej specjalnej strefie administracyjnej Chińskiej Republiki Ludowej jest około 350 tys. katolików, nie licząc 100 tys. migrantów z Filipin. W okresie minionych dziesięciu lat liczba wiernych wzrosła tam o 1/3. „Zjawisko to jest nie tylko powodem do optymizmu, ale także wyzwaniem dla pogłębionej działalności duszpasterskiej” - uważają władze tamtejszej diecezji.

Chiny Dzisiaj
Chrześcijanie w ChinachUkazał się nowy numer kwartalnika Chiny dzisiaj

Biuletyn informacyjny „Chiny dzisiaj", wydawany kwartalnie przez: Komisję Episkopatu Polski ds. Misji, Polską Prowincję Zgromadzenia Słowa Bożego oraz Polską Prowincję Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego jest poświęcony problematyce religii w Chinach, ze szczególnym uwzględnieniem chrześcijaństwa, a zwłaszcza Kościoła katolickiego w Chińskiej Republice Ludowej.
Spis treści numeru znajduje się tutaj: [kliknij]

Miniatura przedstawia świąteczną grafikę z tego numeru.
Tu znajduje się ta sama grafika w wiekszych rozmiarach [kliknij]

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.